Pärnu linn on rajatud juba 1251. aastal, kui pühitseti Saare-Lääne piiskopkonna Pärnu toomkirik. Oma pika ajaloo jooksul on Pärnust sirgunud auväärne hansa- ja kuurortlinn.

Tänapäeval tuntaksegi Pärnut enim suvise reisisihtkohana. Alus kuurortlinna staatusele pandi 1838. aastal, kui Pärnus avati esimene kümblusasutus. 20. sajandil rajati Pärnusse mitmed arhitektuuri tippsaavutusi – Mudaravila, Rannahotell. Taasiseseisvunud Eestis kannab Pärnu igal suvel auga suvepealinna tiitlit.

Eesti kohta saab täpsemalt lugeda siit: Puhka Eestis.

Pärnu kohta leitav rohkem informatsiooni siit: Pärnu (puhkaeestis.ee)

Pärnu asukoht

Pärnu arengule on kasuks tulnud asumine Baltikumi läbiva Via Baltica ääres. Mööda Via Balticat on lihtne jõuda nii Eesti pealinna Tallinna (130km) kui ka Läti pealinna Riiga (185km). Paaritunnise autosõidu kaugusel on ka Eesti tudengielu keskus Tartu (174km).

Transport Pärnusse

Välismaalt on mugav tulla Pärnusse lennukiga läbi Tallinna või Riia. Tallinna lennujaama lendavad Nordica, Air Baltic, Finnair, Lufthansa, easyJet, Norwegian. Riia lennujaama lendavad Air Baltic, Ryanair ja paljud teised lennufirmad.

Tallinnasse on võimalik tulla ka üle mereühenduse, kasutades näiteks Viking Line, Tallinki või Eckerö Line laevu.
Tallinnast ja Riiast on Pärnusse võimalik tulla kasutades avalikke kaugbussiliine. Täpsem info kaugbussiliinide kohta on saadavad siin. Tihe bussiliiklus on Pärnul olemas ka teiste Eesti suuremate linnadega.